پارچه کریشه چیست؟

پارچه کریشه چیست؟

از جمله پارچه های محبوب و جذاب برای استفاده در هوای گرم، پارچه ی کریشه است. این پارچه شباهت زیادی به پارچه های نخی دارد اما از نظر جنس و الیاف به کار رفته تفاوت دارد. در بافت کریشه از پلی استر و الیاف های مصنوعی استفاده شده است. از مهم ترین ویژگی های پارچه کریشه، می توان به بافت راه راه، کشسانی جزئی، سطح زبر، حالت نرم و لخت آن اشاره کرد. همچنین این پارچه برخلاف پارچه های نخی خاصیت چروک پذیری و آبرفت نیز ندارد.

دوخت و کاربرد

پارچه های کریشه در انواع طرح و رنگ متنوعی چون: پارچه ساده، طرحدار (گلدار، اشکال هندسی، راه راه) و… تولید می شود. بنابراین شما می توانید متناسب با طرح و رنگ پارچه، از آن برای دوخت انواع لباس همچون: مانتو، لباس راحتی، شومیز، سارافون و… استفاده نمایید.

دوخت و کاربرد

مزایا و ویژگی ها

سبک، نازک و لخت

بدن نما نیست

تنوع رنگ و طرح

عدم چروک پذیری و آبرفت

قدرت انتخاب بالا در نوع دوخت

نحوه ی نگهداری، شستشو و اتوکشی

 • ترفند خاصی برای شستشوی پارچه های کریشه وجود ندارد. شما می توانید به صورت عادی لباس را در ماشین لباسشویی قرار داده و همراه با سایر لباس ها شستشو دهید.
 • هنگام اتوکشی پارچه کریشه، توجه کنید که دمای اتو کم باشد. همچنین قبل از اتوکشی پارچه را کمی مرطوب کرده سپس آن را اتو کنید.یکی از محبوب ترین و جذاب ترین پارچه ها برای استفاده در هوای گرم پارچه کریشه است. این پارچه شباهت زیادی به پارچه های پنبه ای دارد ، اما از نظر مواد و الیاف استفاده شده متفاوت است. از الیاف پلی استر و مصنوعی در بافت کریشه استفاده می شود. مهمترین ویژگی های پارچه کریشه بافت راه راه ، کشش کمی ، سطح خشن ، حالت نرم و برهنه آن است. همچنین برخلاف پارچه های نخی ، این پارچه خاصیت چروک و آبرفتی ندارد.
  دوخت و کاربرد
  پارچه های کریشه در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند مانند: پارچه های ساده و طرح دار (گل ، اشکال هندسی ، راه راه) و .. بنابراین ، می توانید از آن برای دوخت انواع لباس مانند: پالتو ، لباس مجلسی ، کفش ، استفاده کنید. سارافون و … با توجه به طرح و رنگ پارچه.برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

  اکبر حقی زهابی

  تلفن سفارش: 09169558627       

  واتساپ : 09930699356  

  ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

   

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما