پارچه پشمی

پارچه پشمی

پارچه پشمی یکی از بهترین پارچه ها برای دوخت انواع کت وشلوار می باشد ، پارچه پشمی از استحکام خوبی برخوردار است و می توان آن را درتمام فصول سال پوشید زیرا هم از سرمای شدید محافظت می کند و هم باعث نفوذ گرما می شود .
شاید در نگاه اول این گونه به نظر برسد که کت و شلوارهای دوخته شده از پارچه پشمی و نخی برای فصول سرد سال مناسب هستند ، اما این گونه نیست و می توان کت و شلوارهای پشمی را در تمام فصول سال پوشید و آن استفاده کرد. جالب است بدانید که پشم از جمله الیافی که به راحتی تنیده می شود و می توان از آن لباس های مختلفی از جمله کت و شلوارهای معمولی و خنک  تولید کرد.
جنس اکثر کت و شلوارها از پشم است و به دلیل تراکمی که پشم دارد، این نوع کت و شلوارها از استحکام خوبی برخوردارند و همچنین این که کت های پشمی با الیاف ظریفی بافته می شوند و همین مسئله آن ها را زیباتر می کند.
پارچه کت و شلوار
از جمله دلایل استفاده از پشم در تولید پارچه های کت و شلوار می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • ضد آب: بسیاری در فصول گرم سال به دلیل این که کت و شلوار گرمای زیادی به آن ها منتقل می کند و باعث ایجاد عرق و بوی نامطبوعی می شود حتی در مجالس رسمی هم ترجیح می دهند از کت و شلوار استفاده نکنند. اما یکی از ویژگی هایی که کت و شلوارهای پشمی دارند این است که عرق را به خود جذب نمی کنند و همین باعث می شود که کت و شلوار پس از چند ساعت استفاده بوی نامطبوع عرق را به خود نگیرد. این به این دلیل است که پوست گوسفند یا همان پشم دارای لانولین است که به آن چربی پشم نیز گفته می شود، لانولین آب را به خود جذب نمی کند. البته در بسیاری از کارخانه ها هنگام آماده سازی پشم برای تولید پارچه ها، چربی پشم تا حدودی از ساختار پشم جدا می شود اما ماهیت کلی آن از بین نمی رود و همین باعث می شود که کت و شلوارهایی که از پارچه های پشمی تولید می شوند آب را به خود جذب نکنند.
  • درخشندگی: یکی از دلایلی که باعث شده است که پارچه ی پشمی نسبت به سایر پارچه های کت و شلواری گران تر باشد همین ویژگی درخشندگی آن هاست. پارچه های پشمی سطحی نرم و بافتی طبیعی دارند به طوری که وقتی به رنگ آغشته می شوند این رنگ را به خوبی به خود جذب می کنند و این جذب کننده ای به اندازه ای است که گویی این رنگ، رنگ اصلی پشم است و همین پارچه را به صورت یکپارچه و یک دست نشان می دهد. کت و شلوارهایی که از پارچه ی پشمی تولید می شوند به دلیل ویژگی درخشندگی که دارند می توان با شتشوی گاه به گاه و یا حتی یک برس ساده سال ها درخشندگی و رنگ خود را حفظ کنند.
  • گرما: پارچه های پشمی از این جهت هم مناسب فصول گرم و هم مناسب فصول سرد هستند در دوخت کت و شلوار بسیار کاربرد دارند. برای مثال در فصول سرد سال عایق گرمایی بسیار خوبی هستند و هم از طریق فاصله هایی که بین کیسه های هوای عایق گرمایی که در بافت آن وجود دارد می تواند رطوبت را نیز به خوبی تبخیر کند. در کنار چنین پارچه های پشمی که عایق گرما هستند، پارچه های پشمی نازکی نیز هستند که مناسب فصول گرم سال هستند و لایه ی بسیار نازک پشم تهیه شده اند و به همین دلیل برای دوخت کت و شلوارهایی که در تابستان از ان استفاده می شود بسیار مناسب است.
  • ظاهر زیبا: یکی از ویژگی های پشم این است که در هر جایی که قرار گیرد شکل محل قرارگیری خود را به خود می گیرد . برای مثال در ابتدای تنیده شده پشم که دور قرقره پیچیده می شود شکل قرقره را به خود می گیرد حال اگر این پشم به پارچه و سپس به کت و شلوار تبدیل شود به خوبی روی پاها، شانه و سینه ها قرار می گیرد و ظاهر زیبایی به فرد می بخشد.
  • تنوع: کت و شلوارهایی که از پارچه های کتان و نخی تهیه می شوند در بسیاری از ویژگی ها شبیه به هم هستند و تنوع زیادی ندارند، در حالی که در تولید پارچه های پشمی تنوع زیادی وجود دارد و می توان انواع مختلفی از پارچه های پشمی را تهیه کرد  زیرا پارچه های پشمی به روش های مختلف تنیده می شوند. تنوع پارچه ها در کت و شلوارها به گونه ای است که کت و شلوارهایی که از جنس های مختلف پارچه های پشم تهیه می شوند از کت و شلوارهای معمولی تا کت و شلوارهای بسیار لوکس طبقه بندی می شوند.
  • برای خرید و فروش با ما تماس بگیرید

  • تقن تماس : 09169558627

  • ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما