پارچه پرده

پارچه پرده در همه جا نصب می شوند. پارچه پرده اتاق پذیرایی، اتاق خواب، پرده آشپزخانه و حمام هر کدام با متریال مختلف تهیه می شوند. جنس همه این پرده ها یکی نیست. هر مدل پرده با یک نوع پارچه دوخته می شود. از نظر برش پذیری، انعطاف پارچه و ضخامت تفاوت زیادی بین پارچه ها وجود دارد. برای پرده های اتاق خواب، پارچه های ضخیم تر مناسب هستند. این پارچه ها جلوی نور مزاحم و دید شب را می گیرند. برای داشتن خوابی آرام، بهتر است مدل پرده را طوری انتخاب کنید که پوشش کامل پنجره را داشته باشد. برخی از پارچه های پرده ای نازک تر هستند و بیشتر جنبه زیبایی دارند. جنس پرده اتاق پذیرایی ظریف تر و نازک تر از پرده اتاق خواب است. مطمئن ترین راه برای انتخاب انواع پارچه پرده ای اینست که با توجه به محل نصب، تصمیم بگیرید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

همه آن چیزی که باید قبل از انتخاب و دوخت پرده بدانیم

پارچه پرده ای

انواع پارچه پرده ای

تنوع زیادی در طرح و رنگ پارچه وجود دارد. برای انتخاب پرده علاوه بر جنس پارچه به طرح و رنگ آن نیز توجه کنید. پرده های از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی هستند. بدون پرده، پنجره های ساختمان تنها دریچه هایی برای ورود نور به داخل منزل هستند اما با نصب یک پرده خوش دوخت، همین پنجره ها به مرکز توجه دکوراسیون تبدیل می شوند. پرده به ساختمان هویت می دهد و احساس فضا را عوض می کند. موقع انتخاب پارچه پرده ای، وسواس بیشتری نشان دهید تا بعد از دوخت پرده، از انتخاب تان پشیمان نشوید. حتی بهترین دوزنده ها نمی توانند رنگ یا نقش پرده را تغییر دهید. با توجه به سبک دکوراسیون منزل و تم رنگی قالب در طراحی، رنگ، طرح و حتی جنس پارچه پرده را انتخاب کنید. در ادامه معروف ترین پارچه های پرده ای معرفی می شود.

پارچه پرده ای حریر

پارچه تور از رایج ترین انواع پارچه برای دوخت پرده است. حریر و تور جنس ظریف و نازک تری دارند. این پرده ها برای تابستان های گرم، ایده آل هستند. معمولا پرده اتاق پذیرایی از این جنس انتخاب می شود زیرا جلوی نور ورودی به داخل ساختمان را نمی گیرد. حتی وقتی پرده کشیده باشد نیز، آفتاب به داخل خانه می تابد. اگر پنجره مشرف و دید مزاحم ندارید، پرده های توری و حریر نصب کنید ولی برای اتاق خواب یا پنجره های مشرف، اصلا پارچه حریر پیشنهاد نمی شود.

قیمت پارچه حریر و توری در مقایسه با سایر محصولات، ارزان تر است ولی جالب تر اینکه نظافت و تمیزکاری این پرده ها هم ساده تر است. بافت پارچه حریر، منسجم نیست و به آسانی آلودگی ها از الیاف پارچه جدا می شود. پارچه های پرده ای جدید تنوع زیادی در طرح حریر دارند. بدون تردید این پرده ها برای اتاق پذیرایی و آشپزخانه بهترین انتخاب هستند. البته اگر دید مزاحم دارید می توانید حریر را همراه با پارچه دیگری ترکیب کنید. برای مثال در اتاق پدیرایی از یک تور ساده برای زیر و یک پرده ضخیم برای روی کار استفاده می شود. یا اینکه برای حریر پرده آستری دوخته می شود.

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش:

09930699356 و 09169558627

واتساپ : 09930699356

تلگرام: @parchehferosh

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما