پارچه مناسب ملحفه

پارچه مناسب ملحفه چیست؟

پارچه مناسب ملحفه یا همان ملافه انواع مختلفی دارد. پارچه‌ها مناسب برای تولید ملحفه باکیفیت می‌توانند با جنس‌ها، الیاف و عرض‌های مختلف و متنوع تولید شوند. پارچه‌های ملحفه‌ای ازنظر طرح و مدل می‌توانند ساده و در رنگ‌های گوناگون باشند.

توجه درباره پارچه مناسب ملحفه آنچه می‌خواهید کاملاً واضح است. شما پارچه‌ای می‌خواهید که به‌راحتی بتوان آن‌ها را شستشو و اتو کرد و برای مدت طولانی دوام آوردند. درعین‌حال در برابر پوست احساس نرم و راحتی به شما بدهد.

اگر دوست دارید درباره اتو کردن لباس بدانید، خواندن مقاله‌ی زیر را از دست ندهید!

چگونه لباس خود را اتو کنیم؟

جنس انواع ملحفه

در ادامه مقاله پارچه مناسب ملحفه با انواع جنس ها با ما همراه باشید.

ملحفه‌های ساتن

وقتی برای خرید ملحفه می‌روید اولین چیزی که به گوش شما می‌خورد کلمه ساتن است. ساتن مترادف با نرم است. وقتی در مورد ملافه‌های تخت صحبت می‌کنید، ساتن پارچه نیست بلکه یک بافت است.

هنگام خرید ملحفه‌های ساتن به دنبال پارچه‌ای بافته‌شده باشید. خوابیدن روی آن بسیار راحت باشد. ملحفه‌های ساتن در رنگ‌های بسیار متنوع در دسترس هستند. کسانی که این جنس و رنگ را ترجیح می‌دهند یک مجموعه عالی برای انتخاب خواهند داشت.

ساتن

ابریشم پارچه‌ای لوکس است. ابریشم به براق بودن و لطافت مشخص است و در برابر پوست شما نرم و ابریشمی است. این‌یک فیبر طبیعی است که بسیار لطیف و البته درعین‌حال گران است.

ساتن پلی‌استر

پارچه ساتن بیشترین استفاده پس از ابریشم برای ملحفه را دارد. مراقبت از پلی‌استر که از الیاف مصنوعی ساخته‌شده کار آسانی است که تا حدی ضد چروک است.

از مزایای عمده پلی‌استر می‌توان گفت پارچه واقعاً محکم، ارزان و نگهداری بسیار آسان دارد که می‌توان آن را جز بهترین پارچه مناسب ملحفه دانست. زیرا می‌توانید آن را به‌راحتی بشویید که خیلی زود خشک می‌شود.

ساتن استات

این‌ها از الیاف چوب ساخته می‌شوند که بسیار نرم و لطیف‌اند؛ اما نگهداری از پارچه‌هایی از جنس ساتن استات بسیار دشوار است زیرا الیاف بسیار ضعیف دارد. شستشوی آن‌ها باید با دست و مایع شستشوی مرغوب انجام شود.

ساتن نایلونی

این پارچه‌ای بسیار محکم و بادوام، مناسب و نرم برای ملافه‌های تخت است. مشکل ملحفه‌های نایلونی بعد از مدتی شستشو ظاهر می‌شود. آن‌ها ممکن است روی سطح شروع به پیل کردن کنند. گرمای زیاد نیز یکی دیگر از دلایل نگرانی است. هنگام قرار دادن آن در معرض نور آفتاب یا اتو کردن باید مراقب باشید. مزیت ملحفه نایلونی چروک نشدن آن است.

در اینجا درباره چگونه پارچه سفید را تمیز کنیم؟ بیشتر بدانید.

ملحفه‌های کتانی

پارچه کتانی پارچه‌ای بسیار بادوام است که بسیار ظریف به نظر می‌رسد. مشكل كتان اين است كه به‌راحتی می‌تواند چروك شود. پارچه باگذشت زمان و شستشوی مکرر نرم می‌شود.

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش:

واتساپ : 09930699356

تلگرام: @parchehdozan

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما