پارچه لنین

پارچه لنین یکی از پارچه های شگفت انگیز در صنعت نساجی می باشد.قدمت این پارچه را به حدود 30 هزار سال قبل می دانند و می توان گفت جز اولین پارچه هایی است که توسط بشر استفاده می شده است. جالب است که بدانید از این پارچه حتی برای مومیایی نمودن اجساد مصر باستان نیز استفاده می گردید. امروز برای تزئینات و دکور ساختمان، لباس و حتی مبلمان نیز به سراغ پارچه لنین می روند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ویژگی های پارچه لنین بیشتر صحبت کرده و نکات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با پارچه لنین:

این پارچه در دسته پارچه های کتان قرار می گیرد. پارچه های کتان از ساقه گیاهی به همین نام تهیه می شوند، به همین دلیل اسم آن را در لاتین linon می نامند که به معنای بذر کتان است. اولین بار این مورد را در غرب و در کشورهایی چون ایرلند و ایتالیا مورد استفاده قرار می دادند اما کم کم به شرق و آسیا نیز صادر شد. البته باید به این مورد اشاره کرد که در گذشته این پارچه تنها به رنگ سفید بوده اما از قرن نوزدهم به بعد به وسیله رنگ های مصنوعی آن را در هر نوع رنگی به بازار ارائه می دهند.پارچه لنین جز پارچه های ضخیم و بسیار پر دوام می باشد. از آن می توان برای تهیه لباس های زنانه و مردانه استفاده نمود.

حتی گفته می شود در گذشته از آن برای تهیه اسکناس نیز استفاده می گردید.با توجه به ضد حساسیت بودن این پارچه می توان برای تهیه لباس کودکان و همچنین بستن انواع زخم نیز استفاده کرد. امروزه پارچه لنین در صنعت مد کاربرد فراوانی دارد.

مطلب مرتبط : با پارچه پوبلین آشنا شوید

بررسی ویژگی های پارچه لنین:

پارچه لنین دارای بافت بسیار خنک می باشد. منافذ بین بافت های آن می توانند هوا را به خوبی عبور دهند. اگر بخواهید آن را با پارچه های نخی مقایسه نمایید، باید توجه داشته باشید که پارچه لنین دارای ظاهر شاداب تر و زنده تری می باشد.. این پارچه از لحاظ بافتی بسیار نرم و لطیف است، سریع خشک شده و دارای مقاومت بالایی است. یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد پارچه لنین، این مورد است که چرک و لکه به آسانی بر روی آن تاثیر نمی گذارند.

بررسی ویژگی های پارچه لنین

بررسی ویژگی های پارچه لنین

زمانی که قسط دارید از پارچه لنین برای تهیه لباس استفاده نمایید، لازم است تا توجه نمایید که این پارچه دارای بافت کششی نمی باشد، لذا کش نمی آید. از سوی دیگر خشک بودن آن موجب می شود تا اگر تحت فشار قرار گیرد، بافت های آن از بین رود.

لذا پیشنهاد می شود تا هر چند مدت یکبار از آنها استفاده کنید تا به یک شکل باقی نمانند. این پارچه گزینه خوبی برای جذب رطوبت است. از سوی دیگر راحت نیز خشک می شود با این توضیح گزینه خوبی برای فصل های گرم خواهد بود تا عرق از روی لباس شما حذف شود.

مزایا و معایب استفاده از پارچه لنین:

پارچه لنین از قدیم مورد توجه خیاط ها بوده است. این پارچه جمعی از ویژگی های مثبت را دارد که در کمتر پارچه ای می توان تمام آنها را یافت. برخی از ویژگی های مثبت آن شامل طبیعی بودن، خنک بودن، ضد حساسیت بودن، ضد باکتری بودن، حفظ رنگ، بادوام بودن و موارد از این قبیل می شود. البته در کنار این مزایا، پارچه لنین دارای بخش های منفی نیز است که می توان به زود چروک شدن، گران بودن، خشک بودن و غیره اشاره کرد. از لحاظ اقتصادی، تهیه پارچه های نخی گزینه مقرون به صرفه تری می باشند.

نکات مراقبت و نگهداری از پارچه لنین:

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که پارچه لنین دارای انواع متفاوتی است. برخی از این موارد دچار آب رفت می شوند اما برخی دیگر نیز شامل این موضوع نخواهند بود. لذا توصیه می شود تا آنها را با آب سرد و ولرم شستشو نمایید تا دچار کمترین میزان آب رفت شوند. از سوی دیگر همواره تلاش نمایید تا قبل از شستشو لباس های خود را به پشت برگردانید تا رنگ آن دچار تغییر نگردد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمایید، درست پهن نمودن پارچه است زیرا در این شرایط به بافت های آسیب وارد نمی شود و از سوی دیگر چروک نمی گردد. اگر قصد اتو نمودن پارچه لنین را دارید، بهتر است تا از دمای متوسط استفاده نمایید و حتما قبل از اتو زدن اجازه دهید تا پارچه به خوبی خشک شده باشد زیرا در غیر این صورت به بافت های آن آسیب وارد می شود.چرا انتخاب پارچه لنین پیشنهاد می شود؟در حال حاضر در بازار از این پارچه برای مصارف متعددی استفاده می شود. از جمله ویژگی هایی که باعث می شود افراد به سراغ پارچه لنین بروند

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش: 09169558627

واتساپ : 09930699356

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما