پارچه فاستونی

برای دوخت هر لباسی باید پارچه مناسبی را انتخاب کرد. پارچه های گوناگونی وجود دارند که هر کدام مناسب دوخت یک نوع لباس می باشند. پارچه فاستونی یکی از پرکاربردترین پارچه ها در دوخت لباس های رسمی است. پارچه فاستونی اغلب برای دوخت کت و شلوارهای شیک و مانتوهای رسمی با وقار استفاده می شود.  پارچه فاستونی به همراه الگوی آماده مانتو ترک  انتخاب خانم های شیک پوش است.

پارچه دوزی
پارچه فاستونی

انواع پارچه فاستونی

پارچه فاستونی در دو نوع پشمی و پلی استر ویسکوز عرضه شده است. برندهای مختلفی اقدام به تولید پارچه های فاستونی می کنند که از الیاف خاصی در پارچه استفاده می کنند. این موضوع بر قیمت پارچه تاثیر زیادی دارد. علت اختلاف قیمت فاستونی در بازار وجود الیاف متفاوت در آن است.

الیاف پارچه های فاستونی از نخ است که در ترکیب با پشم، کرک و یا مواد پلی استر به وجود می آید. پارچه هایی که درصد پشم بیش تری دارند، نرم و لطیف هستند و کمی سنگین تر از فاستونی های ویسکوز می باشند. به دلیل طبیعی بودن این الیاف، فاستونی پشمی چروک پذیری بیشتری دارد. این پارچه ها در مقایسه با فاستونی پلی استر قیمت بیشتری دارند.

فاستونی های پلی استر و ویسکوز الیاف پلاستیکی دارند و کمتر چروک می شوند. این پارچه ها در لباس حالت خشک تری دارند و انعطاف ندارند. بدیهی است که قیمت این نوع فاستونی در بازار ارزان تر از فاستونی هایی با الیاف پشم است.

فاستونی های تولید شده اغلی از درصدهای متفاوت پشم و پلی استر استفاده می کنند و هرگز به طور کامل پشم و یا پلی استر صد در صد نیستند. درصد این الیاف در پارچه تعیین کننده مشخصات ظاهری و قیمت آن است.

تشخیص نوع فاستونی نیز بسیار ساده است یک تار از پارچه را بسوزانید چه بویی به مشام می رسد؟ چنانچه بوی پلاستیک در فضا پیچید فاستونی پلی استر است و اگر بوی کز و کله پاچه را حس کردید می توانید مطمئن باشید که در الیاف فاستونی مقدار زیادی پشم وجود دارد. شما چه راهی برای تشخیص انواع فاستونی می شناسید؟

برای خرید و فروش انواع پارچه با ما در تماس باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس : 09169558627

ایمیل :Akbar.z135161@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما