پارچه سوییت

پارچه سوییت طبیعی و پارچه حریر مشکی  مقاومت زیادی در برابر لکه و رطوبت ندارد و بسیار سریع آب را جذب می‌کند. همچنین این نوع پارچه به دلیل ماهیتش به طور کلی مقاومت و دوام زیادی ندارد. به همین دلیل از سوییت طبیعی نمی‌توان برای مواردی که نیاز به مقاومت بالا دارند، همانند روکش مبلمان، استفاده نمود. در مقابل پارچه سوییت مصنوعی چنین معایبی را ندارد و دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد. مزیت اصلی که پارچه سوییت مصنوعی نسبت به طبیعی دارد مقاومت زیاد آن در برابر آب است و تمیز کردن پارچه سوئیت مصنوعی نسبت به سوییت طبیعی نیز بسیار آسان‌تر می‌باشد.

برای تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن هنگام خرید پارچه سوئیت نمی‌توان به ظاهر پارچه اتکا کرد. زیرا که سوییت طبیعی در ظاهر هیچ تفاوتی با سوییت مصنوعی ندارد. تنها تفاوت آن‌ها در مقاومت و دوام آن‌ها می‌باشد. پس برای راهنمایی بهتر است از خود فروشنده سوال کنید. فقط نکته‌ای که باید در رابطه با پارچه سوییت مصنوعی توجه کرد آن است که برای شست و شوی سوییت مصنوعی می‌توانید از ماشین لباس شویی استفاده کنید و این نوع پارچه در برابر چین خوردگی و تاشدگی بسیار مقاوم هستند.

http://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php

پارچه‌های سوییت چه مشکلاتی دارند؟

عمده مشکلات و معایب پارچه‌های سوییت و  پارچه مبلی بوفالو در مقاومت و نحوه نگهداری از آن‌ها است. همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد پارچه سوییت به سرعت آب و رطوبت را جذب می‌کند و همین امر موجب کاهش مقاومت و کیفیت آن می‌شود. یکی دیگر از مشکلات پارچه‌های سوییت آن است که به سرعت لک می‌شوند و پاک کردن لک از روی این پارچه‌ها تا حدودی سخت می‌باشد. پارچه‌های سوییت پس از شست و شوی مکرر و یا تحت فشار ماندن خاصیت اولیه خود را از دست می‌دهد و توانایی بازگشت به شکل اولیه خود را ندارند. به همین دلیل در هنگام خرید پارچه سوییت و نگهداری از آن باید دقت کامل داشت.

پارچه‌های سوییت
http://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php پارچه‌های سوییت

مدل لباس با پارچه سوییت

معمولا پارچه سوئیت به دلیل سادگی و زیبایی که دارد برای لباس‌های رو و بیرون استفاده می‌شوند اما به طور کلی می‌توانید بر اساس سلیقه‌تان در هر مدل لباسی از پارچه سوییت استفاده کنید. به عنوان مثال پالتو و مانتو و کت گزینه‌های بسیار خوبی برای دوخت با پارچه سوییت هستند. بهتر است در هنگام استفاده از این پارچه برای دوخت لباس به چند نکته دقت کرد. اول اینکه این نوع پارچه به دلیل ضخامت و پوشش گرمی که دارد بهتر است برای لباس‌هایی که در فصل‌های سرد می‌پوشید استفاده شود. دیگر اینکه این نوع پارچه به دلیل مقاومت کمی که در برابر رطوبت دارد بهتر است برای لباس‌هایی مثل بارانی استفاده نشود.

برای خرید و فروش انواع پارچه با ما در ارتباط باشید.

تلفن :09169558627

ایمیل : Akbar.z1351@gmail.com

تلگرام :parchehfrosh@

واتساپ :09169558627

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما