پارچه تترون

 پارچه تترون

پارچه تترون مناسب بار دوخت انواع لباسها می باسد . بیشتر مردان پیراهن خود را از پارچه تترون تهیه می نمایند زیرا ین پارچه سبک و لطیف و برای اتو کردن بسیار راحت است.

پارچه تترون همان پارچۀ پیراهنی ساده است که در بازار با همین نام شناخته می‌شود. این پارچه از نخی بافته‌شده است  35/65 درصد آن از جنس پلی‌استر ویسکوز یا ویسکوز پنبه می‌باشد.
در انواع مختلف پارچۀ تترون ، درصدهای مختلفی از ترکیبات ایجادکنندۀ پارچه نیز وجود دارند که با توجه به نوع استفاده‌ای که مشتریان از پارچۀ خریده شده می‌نمایند خصوصیات آنها نیز فرق می‌کند.
پارچۀ تترون را از الیاف پلی‌استر ویسکوز تهیه می‌کنند. این پارچه را در اندازه‌ها و با عرض‌های مختلفی می‌برند.عرض‌های مختلف این پارچه 90،150 و 180 سانتی‌متر است و طول معمول آن دو یا سه متر است.همچنین میزان گرماژ آنها بین وزن 150 تا 190 می‌باشد.به‌صورت استاندارد طاقه‌های پارچه‌ای عرض 40 متر را دارند.
انواع مختلفی از پارچه‌ها بعد از بافته شدن به سالن‌های رنگرزی فرستاده می‌شوند و هرکدام از آنها به روش‌های مختلف تکمیل می‌شود و طاقه‌های آن را میپیچند.از نظر رنگ‌بندی این پارچه  بیشتر از 150 رنگ متفاوت را در برمی‌گیرد اما کارخانه‌های مشهور و برند از 40 تا 90 رنگ مختلف را برای رنگ رزی این پارچه استفاده می‌کنند.
کیفیت پارچه‌ها براساس تراکم بافت تاروپود و انواع جنس آن متفاوت خواهد بود و هرکدام از این پارچه‌ها براساس جنسیتی که دارند مشخصات ویژۀ خود را خواهند داشت.ویژگی‌های پارچه تترون:
پارچۀ تترون را به خاطر لطافت، قیمت مناسب، سادگی و تنوع رنگها و لطافت خاصی که دارد همواره متقاضیان خودش را دارد. ضمن اینکه این پارچه لطیف و خنک است و ضد حساسیت نیز می‌باشد اما مقاومت رنگ این پارچه در مقابل شستشوی مکرر را مهمترین ویژگی آن می‌دانند.

پارچه تترون

انواع پارچه‌های تترون:
به‌طورکلی پارچۀ تترون دو نوع است.نوع اول  پارچه که الیاف پنبه‌ای بیشتری دارد بیشتر در پیراهن‌های مردانه استفاده می‌شود.
این نوع از پارچۀ تترون به دلیل خنک بودن و توانایی جذب عرق بدن بیشتر در پیراهن‌های مردانه استفاده می‌شود اما در کنار این مزیت این پارچه عیبی نیز دارد و آن سرعت چروک شدن پارچۀ آن است.زیرا این پارچه خیلی سریع چروک می‌شود.
در ساخت دومین مدل از پارچه‌های تترون بیشتر از اینکه از پنبه استفاده شود ، از الیاف مصنوعی بهره برده شده است.این نوع پارچه مناسب تهیه پیراهن و چادر است. در این مدل از تترون روی پارچه می‌توان مدلهای فانتزی را مشاهده کرد.

انواع پارچه تترون :
پارچۀ تترون را به دو صورت عمده‌فروشی یا خرده‌فروشی به فروش می‌رسانند. فروش عمدۀ پارچه بیشتر توسط کارخانجات و تولیدی‌های پارچه صورت می‌گیرد. اما خرده‌فروشی همان فروش پارچه در بازار است که برای مصارف مختلف توسط افراد و در متراژ کوچک چند متری صورت می‌گیرد.
پارچه‌های تترون را از نظر کاربرد به چند دسته تقسیم می‌کنند.
•    تترون ساده:پارچه‌های ساده و معمولی تترون که به دلیل نرمی و مقاومت در برابر شستشو در لباسهای بچه یا مصارف خانگی بیشترین کاربرد را دارند.
•    تترون بیمارستانی: این نوع از پارچه تترون وزنی بین 150 تا 175 گرم دارد.
•    تترون پیراهنی: این نوع از پارچۀ تترون پرمصرف‌ترین مدل این پارچه می‌باشد و در بین پارچه‌های تترون بیش از سایرین متداول است و در حقیقت همان 180 یا 190 گرمی است که برای پیراهن‌های مردانه استفاده می‌شود.
•    تترون کشی:پارچه‌های تترون کشیکه در طبق فرآیندی در بافت به‌صورت کشی تولید می‌شوند.

برای خرید و فروش با ما تماس بگیرید

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس :09169558627

ایمیل : akbar.z1351gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما