شستن پارچه مخمل

در شستن پارچه مخمل باید مواظب سطح نرم روی پارچه باشیم. چنگ زدن به پارچه مخمل به بافت آن آسیب می‌زند. شستن پارچه مخمل با شستن پارچه‌های دیگر تفاوت دارد و برای حفظ زیبایی‌های این نوع پارچه گاهی باید مراقبت‌های بسیاری از آن داشته باشیم.
http://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php
ستاره| سرویس خانه داری –
 بهترین روش برای شستن پارچه مخمل چیست؟ پارچه مخمل یک پارچه بسیار محبوب و آسیب پذیر است و برای نگهداری از آن باید نکاتی را مد نظر داشت که در ادامه ضمن بیان روش شستن پارچه مخمل به آنها نیز اشاره می‌کنیم.
لباس‌های مخملی طرفداران خاص خودشان را دارند. مخمل نوعی از پارچه است که در مدل‌های گوناگون لباس‌های زنانه و مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتماً می‌دانید که پارچه مخمل آسیب پذیر‌تر از پارچه‌های معمولی است و برای مراقبت از آن باید نکاتی را رعایت کنید. شستن پارچه مخمل همیشه یکی از دغدغه‌های طرفداران این پارچه‌هاست. با ما همراه باشید تا در ادامه به موضوع شستن پارچه مخمل بپردازیم.
برای شستن پارچه مخمل مهمترین چیزی که باید درنظر داشته باشید این است که در هر مرحله باید مواظب باشید که هیچ آسیبی به بافت نرم پارچه وارد نشود. روشی که در ادامه معرفی خواهیم کرد یکی از بهترین روش‌ها برای شست و شو مخمل با کمترین میزان آسیب به پارچه است.

شستن پارچه مخمل با دست

شستن پارچه مخمل با دست اگرچه زحمت بیشتری نیاز دارد، اما در عوض آسیب کمتری به پارچه مخمل وارد می‌کند. پس بهتر است آستین‌ها را بالا بزنید و مرحله به مرحله با ما همراه باشید!

۱. لباس‌ها را پشت و رو کنید

قبل از انجام هر کاری بهتر است برای شستن پارچه مخمل، لباس را پشت و رو کنید، این کار به این منظور است که سطح نرم پارچه مخملی با اطراف درگیر نشود و آسیب کمتری ببیند. اگر پارچه مخمل را بدون پشت و رو کردن بشویید (با دست شستن و ماشین لباس شویی فرقی ندارد) سطح نرم به علت اصطکاک با دست شما، لباس‌های دیگر و بدنه ماشین لباس شویی آسیب می‌بیند. پس از مدت کوتاهی می‌بینید که مخملی که موقع خرید داشتید را دیگر ندارید.

۲. دو قاشق شوینده!

نه اینکه بخواهیم با قاشق شوینده بریزیم، اما نکته قابل توجه این است که نباید از میزان زیادی مواد شوینده استفاده کنید. به جای پودر از مایع لباسشویی استفاده کنید و میزان خیلی کمی از آن را در یک تشت آب سردبریزید و لباس‌ها را در حالی که قبلاً پشت و رو کرده‌اید در آب بگذارید. چقدر مایع کافیست؟ همانقدر که گفتیم! اندازه ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری مایع کافیست!

http://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php

۳. با مخمل مهربان باشید

چنگ زدن پارچه مخمل شیوه درستی برای رفع لکه‌ها و کثیفی نیست. اگرچه ممکن است لباس‌هایتان خیلی خیلی تمیز شوند، اما سطح نرم پارچه مخمل با این کار از بین می‌رود. پس به آرامی با پارچه مخمل برخورد کنید و سعی کنید با کف دست‌تان روی پارچه بکشید تا چرک‌ها و کثیفی‌ها از بین بروند.

۴. آبکشی حسابی

مخمل به خودی خود میزان زیادی کف به خود می‌گیرد، بعد از اینکه شستن پارچه مخمل تمام شد با دقت تمام و با ظرافت لباس را به خوبی آبکشی کنید و دقت کنید که تمام کف‌ها از لباس بیرون رفته باشند. پارچه‌های جنس مخمل که پرز‌های بلندی دارند و حجیم هستند موقع شست و شو حجم بسیاری زیادی کف به خود می‌گیرند. با آب سرد آبکشی کنید و از تمام شدن کف‌ها اطمینان حاصل کنید.

۵. پهن کنید، اما نه روی بند!

اگرچه می‌توان پارچه مخمل را پس از شستن روی بند انداخت، اما همانطور که می‌دانید جای گیره‌های بند رختی روی مخمل می‌ماند و حجم آن قسمت زیر گیره تغییر پیدا می‌کند، پیشنهاد ما این است که لباس نم‌دار را روی یک سطح صاف پهن کنید و منتظر بمانید تا کامل خشک شود.

برای خرید و فروش انواع پارچه با ما تماس باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس : 09169558627

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما